Bulgarian Mafia Squad Bulgarian Mafia Squad
July 30, 2014, 05:56:07 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: BULGCO, KILLBOARD, 14-DAY TRIAL

Pages: [1] 2
  Print  
Author Topic: Черен екран  (Read 3254 times)
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Atina Palada
Global Moderator
Councillor

« on: August 29, 2008, 04:37:28 pm »

Голям проблем стана, ще убия някой!!!
Новия ми комп:
ASUS P5E3 Premium, WiFi,
ASUS 4870X2 2GB,
Intel Q9550 12MB CPU,
2x2GB OCZ 1333 GOLD KIT,
Antec TP 1000 PSU,
ANTEC 900 Gaming CASE,
Zalman CNPS9700-LED
2x 500GB seagate HDD, 1 DVD RW,

Всичко беше ок, докато не го включих да бачка - нон стоп черен екран, обаче се оказа че даже когато е в черен екран хардовете си бачкат, CD-то си работи, инсталира си ХР-то, инсталира си драйварите и се рестартна самичак и пак и пак и сичко си настрои само че стои на черен екран. Кога виждам нещо ли, ами след 10-на рестарта, вадене на кабели и на платки на екрана се появява каквото трябва. Мислех че проблема е в паметта ама след всичко описано не ми се струва така. Мемтеста бачка 8 часа без да открие грешка. От всичко което се вижда по разните тестове и менюта имам тези 2 неща, които ми се виждат странни:

ATI CCC показва: primarry video 4870x2 1024MB
                         secondary video 4870x2 1024MB disabled

Asus AI показва в един от екраните за PCIe : BiosErrOptldx

Някой има ли няква идея от какво може да е това. Смлях се да търся и да чета по форумите. Мислях да сменя паметта с 4х1GB Corsair ама вече не съм сигурен къде е проблема и дали не е във видео картата. Пробвах с какви ли не конфигурации на кабелите на PSU-то - неговите,  на картата преобразователи, всичко си свети в зелено. Единственето което не съм правил е че не съм пробвал картата на 2-рия PCIe слот, ама и това ще стане като се прибера от бачкане днеска.

BULG - Kiril Apostolov
Global Moderator
Philosopher

« Reply #1 on: August 29, 2008, 05:00:59 pm »

Анто за мен проблема е във видеото, ако беше другаде нямаше да работи и "обаче се оказа че даже когато е в черен екран хардовете си бачкат " ....
Пробвай да махнеш едната карта и да го пробваш само с една.
btw аз съм със същото дъно, Intel Q4550 12MB, 2х2 GB Corsair, два диска и Същата карта само че на Saphire - преди 2 дена я взех и трагна от раз без никакъв проблем.

Atina Palada
Global Moderator
Councillor

« Reply #2 on: August 29, 2008, 05:05:21 pm »

Аз не съм с 2 карти - това е една карта с 2х GPU. ASUS EAH4870X2 2GB. То и аз затова си мислех ако е сигурно че е от видеото направо го връщам 360? ми струва, и ще си взема единична 4870.
« Last Edit: August 29, 2008, 05:07:19 pm by Atina Palada » Logged

BULG - Kiril Apostolov
Global Moderator
Philosopher

« Reply #3 on: August 29, 2008, 05:14:07 pm »

Направи тест с друга карта и ще си сигурен.

Atina Palada
Global Moderator
Councillor

« Reply #4 on: August 29, 2008, 05:17:12 pm »

Само трябва да я намеря отнякъде. Иван има еднa GF6600, освен с нея да пробвам, въпреки че не е Радеон.

BuHoBHy
Global Moderator
Apprentice

Reloaded

« Reply #5 on: August 29, 2008, 07:02:04 pm »

Тури монитора на 2-рия DVI...
Включи монитора + компютъра в един разклонител...
Изключи Климатика (ако имаш такъв в стаята)...
Пусни монитора по VGA към Видео картата ти с преходник (DVI-VGA) - ако монитора ти има VGA вход разбира се...
Провери (ако можеш да се добереш) в BIOS-а ти, настройката за "Init display first" (PCI, PCI-E) тури го на различното от това на което е в момента...

Драсни пак някой ред тука...

ПТ!
Atina Palada
Global Moderator
Councillor

« Reply #6 on: August 29, 2008, 08:06:14 pm »

Това с различните DVI го пробвах, не съм с преходник картата е с 2хDVI и монитора ми си има DVI. На един раклонител съм, нямам нищо друго включено в контакта. Moга да пробвам DVI-AVI преходника и да се вържа към AVI порта на монитора, но аз нямам надпис "No sигнал", който се появява ако махна кабелите. Т.е. мониторът вижда картата но не показва нищо.

debnedaebne
Corp Members
Apprentice

« Reply #7 on: August 29, 2008, 09:03:45 pm »

Имах подобен проблем преди време. Асус дъно +Асус видео(6800) и Benq монитор. По същия начин нямах картина. Пробвах картата+ монитора на друг комп и нямах проблем. Абсолютна мистика. Та за тва смених картата. Така и не разбрах защо се получава така.
Atina Palada
Global Moderator
Councillor

« Reply #8 on: August 30, 2008, 02:41:20 am »

Ami toku shto probvah s druga video karta i pak sushtata rabota 4eren ekran a kompa si raboti, daje 4uh XP melodiqta kato se zaredi. Utre prashtam ramta za smqna sys corsarska, da se nadqvam 4e shte q polu4a byrzo i dano tova da e problema. Kire ka4i mi nqkolko snimki na BIOSa ti kak e nastroen vyv AI 4asta

Kendolph
Administrator
Philosopher

Форумен дух хранещ се със спам.

« Reply #9 on: August 30, 2008, 02:54:05 am »

Едва ли е рам-а ако бутва windoze.... да не би да не ти стига захранването за видеото ?

...my head I'd be scratchin' while my thoughts were busy hatchin' If I only had a brain...
"Faith - that's another word for ignorance, isn't it?"
-House
debnedaebne
Corp Members
Apprentice

« Reply #10 on: August 30, 2008, 09:04:10 am »

И аз мисля че не е паметта. Пробвай да влезеш в safe mode.... и аз незнам защо. Но ако там всичко е ок, вероятността да е драйвери е голяма.
Пробвай да разместиш линиите на захранването, демек с кво друго е включено видеото на една линия.
« Last Edit: August 30, 2008, 09:08:07 am by debnedaebne » Logged
BULG - Kiril Apostolov
Global Moderator
Philosopher

« Reply #11 on: August 30, 2008, 11:03:30 am »

Анто имал съм същия проблем само че със монитор-а. /чудех се откъде всичко ми е познато/
Apple Cinema 20" - не можеше да се запали и да получи сигнал все едно го няма даже като boot-ва PC-то. Сложих друг монитор и тръгна веднага. После върнах моя и нямаше проблем вече. Ама понеже се случи само веднъж преди 1-2 години и бях забравил.

Щом ти трагва Windows-a и пее като зареди => проблема е към Video - Monitor. НЕ Е ПАМЕТ или каквото и да е друго.

Сложи друг монитор даже малък и виж дали поне в BIOS-a ще влезеш.

joseph
Corp Members
Apprentice

нубист

« Reply #12 on: August 30, 2008, 01:55:56 pm »

да, това може да помогне, и аз веднъж имах черен екран, докато разбера, че компа прочита грешно възможностите на монитора и пуска честота, която не се поддържа от монитора, сложих друг монитор, смених честотата и проблема се реши

Kendolph
Administrator
Philosopher

Форумен дух хранещ се със спам.

« Reply #13 on: August 30, 2008, 01:57:34 pm »

Щом ти трагва Windows-a и пее като зареди => проблема е към Video - Monitor. НЕ Е ПАМЕТ или каквото и да е друго.

Икзактли, може проблем да е просто някой счупен пин на кабела/монитора или лош контакт. От там монитора не открива сигнал и не се пали. Другия вариянт е просто да не се разбират с видеото.

...my head I'd be scratchin' while my thoughts were busy hatchin' If I only had a brain...
"Faith - that's another word for ignorance, isn't it?"
-House
Atina Palada
Global Moderator
Councillor

« Reply #14 on: August 30, 2008, 02:05:29 pm »

Добре ще пробвам с различен монитор като се прибера довечера. Така или иначе днеска не мога да върна паметта, но както казах вече пробвах и с една GF6600  която е само е един 6пин кабел и с нея не стана а със сигурност това захранване работеше преди със GF8800 GTS която иска доста повече мощност. Постнах подобно запитване в няколко други форума и там се набляга на вероятноста проблема да е в MB или на паметта. Но ще пробвам да видя какво ще стане с различен монитор. Вече пробвах с DVI-AVI преходника и с AVI кабел към AVI буксата на монитора ама пак същото така че това отпадна също.
За Safe mode -  ами не става аз не виждам нищо още от самото начало, нямам боот екран от самото начало си стои черен екрана и монитора му свети жълтата лампа (синя когато има картина) Този монитор си работеше до преди няколко дена със стария ми комп.

Pages: [1] 2
  Print  

Jump to: